14 kwietnia 2019

Pies alergik – żywienie

Odpowiednia dieta dla psa jest ważna, aby prawidłowo on funkcjonował oraz aby nie ucierpiał jego organizm. Inaczej dobiera się dietę dla szczeniaka a inaczej dla dorosłego psa. Jeszcze inaczej powinno się karmić wysterylizowane pieski a jeszcze inaczej te, które mają tendencje do różnych alergii. Zróżnicowanie na rynku pod względem karm dla psów weszło na zupełnie inny etap.

Dzięki ogromnej popularności suchej karmy czy gotowej mokrej możemy znaleźć odpowiednie dla psów z alergią. Firma Purina specjalizuje się w produkowaniu karmy dla psów. W swojej ofercie ma produkty, które śmiało możemy podać psu z alergią, dzięki czemu odpowiednio zadbamy o jego dietę. Karmy te są specjalnie przygotowane, posiadają wszelkie właściwości odżywcze, niezbędne do prawidłowego rozwoju psa oraz są wysokiej, jakości.

Często polecane przez lekarzy weterynarii oraz ekspertów. Jednym z rodzajów karmy przeznaczonej dla piesków zmagających się z alergenami jest Purina Pro Plan Veterinary Diets Canine HA Hypoallergenic, jest ona wzbogacone w źródła białek oraz oczyszczonych węglowodanów, które zapobiegają reakcją alergicznym. Inną marką, która zajmuje się produkcją specjalistycznej karmy dla psów jest Royal Canin. Jest ona znana pewnie każdemu ze względu na to, że jest bardzo często polecana przez lekarzy weterynarii oraz sklepy zoologiczne. Royal Canin w swojej ofercie posiada kilka rodzajów karmy dla alergików. Są to między innymi karmy suche oraz mokre w puszkach. Mokra karma Royal Canin Hypoallergenic jest dedykowana dla psów, które zmagają się nie tylko z alergią, ale również z nietolerancją pokarmową. Wzbogacona w odpowiednie składniki oraz przeciwutleniacze wzmacnia ochronę skóry. Można ją również stosować w przypadku stanów zapalnych czy przewlekłych chorób jelit.

Sucha karma Royal Canin Hypoallergenic Moderate Calorie HME 23 jest dedykowana dla psów kastrowanych z tendencjami do chorób jelit czy alergii pokarmowych. Jest ona niskokaloryczna i wzbogacona w wszelkie składniki takie jak biotyna czy kwas pantotenowy, który dodatkowo wzmacnia odporność skóry. Niektóre z psy nie przejawiają zmian alergicznych, ale mają bardzo wrażliwy układ trawienny, dlatego też utworzono specjalną karmę Royal Canin Digestive Care, która jest lekkostrawna a dzięki zawartemu błonnikowi optymalizuje poziom mikroflory zawartej w jelitach. Odpowiednie żywienie psa korzystnie wpłynie nie tylko na jego organizm, ale również zachowanie i aktywność fizyczną.