8 kwietnia 2020

Rasy do pilnowania domu

Rasy takie jak na przykład rottweiler, bojowy pies z Majorki, bojowy pies kanaryjski, akbash dog, owczarek anatolijski, owczarek kaukaski, moskiewski stróżujący, tosa inu czy też amstaf to tylko niektóre z najgroźniejszych ras psów. Szczególna uwagę zwracamy na rasę psa w momencie gdy chcemy mieć w swoim domu włochatego przyjaciela człowieka. Te najgroźniejsze rasy powinniśmy natychmiast wykreślić ze swojej listy potencjalnie zakupionych zwierzaków, zwłaszcza gdy w domu mamy dziecko.

Większość psów bojowo nastawionych nie toleruje obecności dziecka w domu. Tylko niektóre rasy psów, uznawane za agresywne, są w stanie oswoić się z małym domownikiem, ale tylko pod warunkiem, że wychowują się z nim od samego początku życia dziecka, czyli od okresu noworodkowego. Wtedy traktują małego człowieka jako członka rodziny a nie intruza czy zagrożenie i nie są w stanie zrobić malcowi krzywdy. Dlatego warto dobrze wybrać rasę, jeżeli chcemy mieć pewność, że nawet dzieci będą mogły się przy nim bawić bez strachu.

Jest bardzo wiele ras, które wykazują cechy psów obronnych i są dość łagodne, jednak najlepiej zdecydować się na jedną z nich, gdyż zazwyczaj niestety nie można mieć jednego i drugiego. Statystyki dowodzą, że psy o agresywnych uwarunkowaniach, prędzej czy później, zaatakują swojego właściciela lub członka rodziny. Dlatego też posiadając w domu dziecko najlepiej kupić Dalmatyńczyka, Bearded Collie'a lub Cocker Spaniele'a, które słyną ze swojej łagodności i wesołości.

W tym przypadku mamy również pewność, że pies nie zrobi krzywdy naszemu maleństwu, a wręcz przeciwnie, będzie je chronił tak jakby to było jego własne szczenię. Chcąc kupić psa należy również pamiętać, że to dodatkowy obowiązek dla domowników. Poza tym, że trzeba wychodzić z psiakiem na spacery o każdej porze dnia i nocy oraz karmić, trzeba też szczepić i dbać o pielęgnację każdego, bez względu na rasę, pupila.