20 października 2019

Jak karmić chorego zwierzaka?

Chore zwierzęta tak jak ludzie wymagają specjalnej opieki, leczenia, innego karmienia. Należy o nie odpowiednio zadbać, zapewnić im jak najlepsze warunki do dochodzenia do zdrowia lub zmniejszyć objawy choroby, gdy jest ona nieuleczalna. Jeśli nasz czworonóg jest chory nie powinniśmy sami dobierać mu diety, a polegać na specjaliście, czyli weterynarzu, który powie nam jak karmić naszego zwierzaka, o co zadbać i jakich składników dostarczać mu więcej, a jakich mniej.

Jakie marki?

Wśród diet tzw. weterynaryjnych, czyli dedykowanych dla chorych czworonogów pojawia się kilka marek produktów. Najlepiej znana i lubiana to Royal Canin, często polecają ją weterynarze i właściciele chorych czworonogów. Mniej znana to marka Trovet, warto jednak zwrócić na nią uwagę, gdyż produkuje tylko jedzenie lecznicze w bardzo dobrej, jakości oraz cenie. Marka Animonda ma mało rozbudowaną ofertę jedzenia dla chorych zwierząt. Są to karmy mokre dla psów i kotów tylko na najczęstsze schorzenia tych zwierząt.

Na co najczęściej cierpią koty?

Najczęstsze choroby kotów to różne problemy układu moczowego, cukrzyca, otyłość, oraz alergie i problemy trawienne. Właściwie na wszystkie dolegliwości znajdziemy karmę marki Royal Canin oraz Trovet.

Na co najczęściej cierpią psy?

Na bardzo podobne schorzenia zapadają psy. Są to problemy z drogami moczowymi i nerkami, otyłość, problemy ze stawami oraz alergie i kłopoty trawienne. Również i tutaj znajdziemy bogatą ofertę produktów dedykowaną chorym zwierzętom marek Royal Canin oraz Trovet.

Kiedy zauważymy, że nasze zwierze ma jakiś problem, zachowuje się inaczej niż zazwyczaj, ma jakieś niepokojące dolegliwości i zachowania koniecznie należy udać się do lekarza weterynarii. Najprawdopodobniej zapyta on o objawy, jeśli będzie podejrzewał jakąś chorobę zwierzęcą zleci konieczne badania i na ich podstawie określi, co naszemu przyjacielowi dolega. Prawdopodobnie w związku z chorobą zaleci stosowanie odpowiedniej diety. Wtedy koniecznie należy się do tego zastosować i skorzystać z szerokiej gamy artykułów przeznaczonych dla zwierząt o szczególnych potrzebach żywieniowych.