6 kwietnia 2020

Pies do domu i do mieszkania

Wybór rasy psa powinien uwzględniać także możliwości jego przyszłych właścicieli gdy chodzi o przestrzeń, jaką mogą mu zapewnić. Każda z ras ma bowiem po tym względem na pewno odmienne wymagania. Zapewnienie zaś psu odpowiedniej ilości ruchu jest często warunkiem jego prawidłowego rozwoju. Psy obronne czy psy dużej wielkości muszą mieć odpowiednio dużą ilość przestrzeni i miejsca do biegania.

Inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o psy pokojowe, niezbyt dużej wielkości. Bardzo często są one mało odporne na zimno i niezbyt sprzyjające warunki pogodowe, co sprawia, że dość często wychodzą ona na dwór jedynie po to, aby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Często w przypadku na przykład niskich mrozów wskazane jest, aby takim psiakom zakładać odpowiednio dla nich przeznaczona ubranka.

Do takich psów zalicza się bardzo często psy egzotyczne czyli takich ras, które u nas są rzadko spotykane, często właśnie ze względu n a spore problemy z aklimatyzacją się w naszych warunkach pogodowych. Ponieważ zazwyczaj ich zakup jest dla właścicieli dość dużym kosztem, starają się oni potem zapewnić pupilowi jak najlepsze warunki rozwoju. Ich wielkość zazwyczaj decyduje o tym którego osa najlepiej wybrać. Rasy takie jak bernardyn czy owczarek nie nadają się bowiem zbytnio do niewielkich mieszkań w bloku.

Wybierając psa do bloku należy wziąć także pod uwagę fakt, że często maja one bardzo donośne głosy, co sprawia, że ich szczekanie często słychać w całym bloku. Nie zawsze więc sąsiedzi mogą być z tego faktu zadowoleni. Do bloku więc najlepiej nadają się rasy psów małych, jednak one nie zawsze są spokojne, dlatego warto wybrać je bardzo starannie. Tak szczekliwe pieski jak na przykład ratlerki mogą być bowiem gorszym wyborem niż wiele większych psów. Odpowiednie mogą być bardzo często psy średniej wielkości.