26 marca 2016

Schorzenia stawów - wybór najlepszych karm

Na rynku dostępnych jest wiele karm specjalistycznych – stworzonych z myślą o konkretnych potrzebach czworonogów. Producenci zwrócili uwagę także na problemy ze stawami, które są bardzo częstą dolegliwością.

HILL'S Canine j/d

Sucha karma Hill’s Canine j/d to pełnowartościowy posiłek, który oprócz wszystkich niezbędnych w diecie elementów wspomaga stawy łagodząc ból związany ze zwyrodnieniami oraz przeciwdziała pogłębianiu się zmian. Pierwsze efekty można zauważyć już po 21 dniach, a komfort życia zwierzaka znacząco się poprawia.

Podstawą karmy jest mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, co znacząco wpływa na jej smak. W składnie znalazły się również produkty pochodzenia roślinnego, jajka i ich przetwory, zboża, cukry, oleje i tłuszcze, składniki mineralne, L-tryptofan, chlorowodorek L-lizyny.

EUKANUBA Daily Care Sensitive Joints

Produkt przygotowany przez firmę Ekanuba to przede wszystkim pokarm pełen dodatkowych składników mających wpłynąć na kondycję stawów. Będą to między innymi:

- glukozamina i siarczan chondroityny – ich zadaniem jest regeneracja i odżywienie chrząstki stawowej;

- L-karnityna – pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi. Jest to bardzo ważne dla kondycji stawów, bowiem zmniejsza ich obciążenie; 

- kwasy tłuszczowe omega-3.

W składzie karmy dominuje kurczak (>24%) i jeśli nasz pies przepada za jego smakiem, Ekanuba Daily Care Sensitive Joints może okazać się dobrym wyborem. Oprócz tego elementu skład uzupełnia szereg istotnych komponentów: kukurydza, pszenica, sorgo, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, mączka rybna, suszona pulpa buraczana, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, suszone całe jaja, suszone drożdże piwne, chlorek potasu, chlorek sodu, heksametafosforan sodu, siemię lniane, DL-metionina, chrząstki kurcząt.

TROVET Omega Hydrolysed Diet

Dbając o stawy psa, możemy jednocześnie wspomóc pracę innych ważnych organów. Taką możliwość daje karma Trovet z serii Omega Hydrolysed Diet. Polecana jest w przypadku różnych schorzeń, na przykład alergii i nietolerancji pokarmowej, problemów żołądkowo-jelitowych lub kłopotów z sercem. Posiada również działanie przeciwzapalne, co jest szczególnie ważne dla psów cierpiących na problemy ze stawami. Wśród ważnych składników pożywienia znalazły się te, które odpowiadają za regenerację i wzmocnienie chrząstki oraz ogólną kondycję stawów, będą to: kwasy tłuszczowe omega-3, L;karnityna, witaminy E i C.

Karma Trovet będzie dobrym wyborem, jeśli nasz pies preferuje pokarm o smaku ryby, ponieważ jest ona głównym składnikiem. Inne elementy to: ryż, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, pulpa buraczana, kwasy tłuszczowe oraz szereg minerałów.